מידע נוסף
לילה אחד מרקוביץ
לילה אחד מרקוביץ

לילה אחד מרקוביץ

תאטרון בית ליסין

מאת: יואב שוטן-גושן, עירד רובינשטיין

עפ"י ספרה של: איילת גונדר-גושן

בימוי: עירד רובינשטיין

משתתפים: אגם רודברג, תום חגי, קובי פרג', יובל ינאי, אנה דוברוביצקי, דור ברנס, מור חנסון, מור בן דוד, תומר יוסף, יעקב סולדטוב, דניה לנדסברג, שחר כספי

ערב קום המדינה, ספינה ועליה עשרים גברים צעירים, יוצאת לאירופה בדרך למבצע סודי. מעבר לים ממתינות להם עשרים נשים צעירות אותן לא פגשו מעולם. המטרה: חתונה פיקטיבית, שתאפשר לנשים להימלט מאדמת אירופה הבוערת, ותעקוף את איסור המנדט הבריטי על הכניסה לפלשתינה. בין גיבורי המחתרת שיוצאים למבצע, נגרר גם יעקב מרקוביץ', איש זניח לכל הדעות, שמוצא עצמו נשוי לבלה זייגרמן, האשה היפה ביותר שנראתה בארץ. כשכולם מגיעים ארצה להתיר את הנישואים, מרקוביץ' מסרב לתת לבלה גט. בלה יוצאת למלחמה על חירותה, ומרקוביץ' ממולה, נלחם על האהבה.

מחזה ישראלי חדש וססגוני על ראשית ההתיישבות, המצייר מחדש את אחד הפרקים המרתקים במיתולוגיה של הארץ הזו. עובדות היסטוריות ופנטזיה מתערבבות ללא היכר, לוחמי מחתרת אמיצים מסתחררים מנשים עם ריח תפוז, וחלוצות דוקרות ופוצעות מחזרים.

עיבוד תוסס לרומן עטור השבחים מאת איילת גונדר-גושן, מהקולות החשובים בספרות הישראלית העכשיווית. 'לילה אחד, מרקוביץ' זכה בפרס ספיר ובשלל פרסים ברחבי העולם, תורגם לשש-עשרה שפות, וזכה לביקורות מהללות.

תפאורה:פולינה אדמוב תלבושות:יהודית אהרון מוסיקה:רועי ירקוני תאורה:זיו וולושין תנועה:עמית זמיר

משך ההצגה: כשעה ארבעים וחמש ללא הפסקה

צילום: גבריאל בהרליה

הביקורות משבחות

הציון *****

"הצגה מקסימה, מרגשת ומצחיקה המצליחה לייצר חוויה של התרוממות רוח אמיתית בסיום. עירד רובינשטיין הוציא ביצועים מצחיקים וחריפים מצוות השחקנים, הנעים בהדרגה מהקוטב הקומי של תמונות הפתיחה לקוטב היותר דרמטי של הסיום גם בעזרת העבודה המזהירה של מעצבת התפאורה פולינה אדמוב. אגם רודברג מגישה ביצוע נקי ומעורר הזדהות. תום חגי בונה תפקיד אנושי, משעשע ומכמיר לב כמרקוביץ/ התולעת העלובה המנסה לשאוג כאריה. קשה שלא לאהוב אותו, גם כשהוא הופך עצמו לנבל בשם האהבה המטורפת שלו" ידיעות אחרונות

הגדלה

סל קניות

ערוך