מידע נוסף
יתוש בראש-פיצוי קורונה
יתוש בראש-פיצוי קורונה

יתוש בראש

תאטרון החאן

פארסה מאת גאון הקומדיה ז’ורז’ פיידו

נוסח עברי: נסים אלוני בימוי: אודי בן משה

כשרמונד מבחינה שמזה זמן נמנע בעלה מלקיים איתה… נכנס אצלה יתוש בראש: יש לו פילגש! היתוש המזמזם הופך לצפרדע מקרקרת שהופכת לפיל משתולל.

המחזאי פיידו מוסיף לזה זוג תאומים, שאין להבחין ביניהם, אחיין מגמגם, ספרדי קנאי, שיכור אנגלי, משרתת שבעיקר נרדמת ורוקח אירוע, שיכול היה בקלות להפוך לסיוט לולא היה מאד מאד מצחיק.

אחת הקומדיה המצליחות בכל הזמנים.

ביקורות:

עונג של אסקפיזם מוחלט…אודי בן משה המוכשר הצליח להעמיס על הבמה מבלי להמאיס, ולזכותו של החאן יאמר שהם לא נגעו בנוסח העברי המשובח על פי ניסים אלוני. התפאורה, התאורה והתלבושות מעולים (יעל חן, אתר spotit)

התרגום הנפלא של ניסים אלוני, הבימוי המדויק והמבריק של אודי בן משה והמשחק המעולה של שחקני תיאטרון החאן, השזור עצב וצחוק, מצליחים לעמעם במעט את סבלם של הדמויות ולהעניק לנו כשעתיים של צחוק ומשובת נעורים (אסתר טל, אתר מוטק’ה).

אם בא לכם לשכוח לכמה שעות את בעיות היום יום, או סתם לנקות את הראש, לצחוק מכל הלב ולצאת עם חיוך גדול ומטופש על הפנים, אז “יתוש בראש” היא ההצגה (שולה גולד, saloona)

חוויה מצחיקה ומהנה, בעיקר בזכות הבימוי האלגנטי והמשחק המצוין של להקת שחקני החאן. ניכר שהם נהנים להשתטות ולהתבדח, וההנאה שלהם מדבקת (אסף קוגלר, מקור ראשון)

הצגה מרתקת ומשעשעת (נעם סמל, כאן תרבות)

משך ההצגה: כשעה וחצי ללא הפסקה

קרדיט צילום: יעל אילן

הגדלה

סל קניות

ערוך